• Wat krijg je als je enkele oudgedienden, jonge talenten en andere seniorenteams mixt met je eerste team? Tot verbazing van vriend en vijand een verrassend aardige cocktail! Dat er na afloop van de wedstrijd zelfs licht gebaald werd van het net niet behaalde gelijkspel (het werd 1-2) tegen hoogvlieger Texel '94 zei eigenlijk alles over hoe gek dingen soms kunnen lopen.

    Hoe begon het ook al weer allemaal? Een groot deel van de Dirkshorn selectie had in aanloop naar de wedstrijd de keuze gemaakt om de KNVB Bekerfinale van AZ te gaan kijken in De Kuip in Rotterdam. Vanuit de club werd gepoogd de wedstrijd in overleg met de KNVB te verplaatsen. Toen de KNVB haar gebruikelijke onwrikbare houding in nam werd tegenstander Texel '94 benaderd. De eilanders wensten helaas niet mee te werken aan een verplaatsing. De club vroeg zich vervolgens af hoe er dan in vredesnaam een team op de been gebracht moest worden. Met heel veel pijn en moeite werd er toch een fantasieteam geformeerd, maar niet met de illusie dat dit team enige tegenstand van betekenis zou kunnen geven aan het hooggeklasseerde Texel '94.

    Hoe gemeleerd het uiteindelijke gezelschap was bleek wel uit de namen op veld en bank: Dennis de Geus, Mike van der Hoek, Colin Kieft, Vincent Fontaine, Calvin Ruys, Nick Smit, Mike Krijte, Lars Fortuin, Jos en Teun Koedijk, Maikel Schminck (gezamenlijk de basis), Joop de Boer, Pieter Hoogland, Jessey Konings en Justin Til. Verwachting van tevoren was dat het veel om tegenhouden zou gaan met wellicht een incidentele Dirkshorn aanval tussendoor.

    Eerste moment van betekenis van Dirkshorn leverde een leuke actie en een schot over het doel op. Vervolgens viel de 0-1 via een onhoudbaar schot van de eilandbewoners in de kruising. Hierna een goede actie van Jos en een dito voorzet op Teun, die net naast mikte. Daarna weer een goede actie van Jos, die over ging. Wat was dat? Inderdaad, de 1-1 van Maikel Schmink! Voordat iedereen begreep wat er was gebeurd stond het echter alweer 1-2, wel jammer dat het een mazzel doelpunt pur sang betrof. De rust was een mooi moment om weer even bij te tanken.

    Na rust ging Calvin eruit en kwam Jessey erin. Nee maar, was dat de 2-2 via alweer Maikel op het bord? Nee, de goal werd terecht afgekeurd. Texel kwam er daarna gevaarlijk uit, maar via de binnenkant van de paal caramboleerde de bal uit het doel. Het was daarna weer Jos die een goede actie liet zien, maar net over mikte. De broers Koedijk bleven regelmatig zorgen voor gevaar. Lars werd gewisseld en in zijn plaats kwam Justin erin. Een goede redding van Dennis bleek vervolgens heel hard nodig. Maikel en Mike Krijte werden eraf gehaald en Joop en Pieter gebracht. Laatstgenoemde kwam nog een teentje tekort voor de 2-2 in de slotfase, maar het mocht helaas niet zo zijn.

    Raar maar waar is dat een gelijkspel zelfs verdiend was geweest. Dit had werkelijk niemand van tevoren voor mogelijk gehouden. Een enorm compliment aan alle voetballers en invallers uit alle windhoeken is daarom zeer, zeer op zijn plaats. Geweldig dat de invallers dit uit liefde voor de club hebben willen doen. Met opgeheven hoofd stapte iedereen uiteindelijk van het veld. Een bijzondere prestatie op een vreemde competitiezondag. Daarover waren alle op het complex aanwezigen het 100% met elkaar eens.